Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Projekt "Jestem Europejczykiem - kreatywnym podróżnikiem"

Przejdź do - Projekt "Jestem Europejczykiem - kreatywnym podróżnikiem"

Wolontariusze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupnie realizując projekt "Jestem Europejczykiem - kreatywnym podróżnikiem" włączyli się do półkolonii organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Słupno z/s w Cekanowie.                                        

Czytaj więcej o: Projekt "Jestem Europejczykiem - kreatywnym podróżnikiem"

Noc Świętojańska

Przejdź do - Noc Świętojańska

W dniu 21.06.2018 roku uczestnicy ŚDS wzięli udział w uroczystości „Noc Świętojańska” w DPS w Koszelewie. Impreza ta ma wieloletnią tradycję i łączy elementy folkloru oraz integracji osób niepełnosprawnych.

Wyprawka 300+ dla uczniów w ramach programu "Dobry Start"

Przejdź do - Wyprawka 300+ dla uczniów w ramach programu "Dobry Start"

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.  Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w roku 2018.

 

Dla kogo wsparcie?

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

                                                                                                                                            

Jak dostać świadczenie "Dobry Start"?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

 

Czytaj więcej o: Wyprawka 300+ dla uczniów w ramach programu "Dobry Start"

Projekt "Jestem Europejczyliem - kreatywnym podróżnikiem"

Przejdź do - Projekt "Jestem Europejczyliem - kreatywnym podróżnikiem"

W dniu 23 maja 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Płocku została podpisana umowa pomiędzy Ośrodkiem Działaj Lokalnie Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” realizującym Program „Działaj Lokalnie” POLSKO - AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Powiatem Płockim a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Słupnie działającym w imieniu Grupy nieformalnej Wolontariat działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Słupnie.

Czytaj więcej o: Projekt "Jestem Europejczyliem - kreatywnym podróżnikiem"

Spotkanie autorskie z Panem Romanem Czejarkiem

Przejdź do - Spotkanie autorskie z Panem Romanem Czejarkiem

W środę 16 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie zorganizowały spotkanie autorskie z Romanem Czejarkiem – dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, publicystą ale także i konferansjerem.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Panem Romanem Czejarkiem

Galeria


  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie