Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 

Artykuły

Projekt skierowany do młodzieży.

Nie słuchaj, gdy mówią, że jesteś za młody_a, żeby działać społecznie. Civic UP! Academy 2021

Szkoła letnia Civic UP! Academy zaprasza młodzież do wzięcia udziału w 10-dniowej przygodzie, której celem będzie zaplanowanie i zrealizowanie małych projektów społecznych oraz poznanie świata aktywistów od podszewki. Warsztat odbędzie się w dniach 22-31.08.2021 r. w ośrodku Wilga pod Warszawą.

Co będzie się działo?

 • Organizatorzy zaczną od rozpoznania zainteresowań społecznych uczestników szkoły letniej. Na tej podstawie młodzi połączą się w grupy zadaniowe i przeprowadzą diagnozy potrzeb osób, na rzecz których będą działać.
 • Kolejny krok to wymyślenie działań i zaplanowanie ich. Młodzież będzie miała okazję poznać różne formy aktywności społecznej, żeby wybrać najwłaściwszą dla swojego działania.
 • Na koniec każda z grup zadaniowych przeprowadzi swoje działanie, które ostatniego dnia akademii zostanie omówione i podsumowane.

Kto może wziąć udział?

Do szkoły letniej mogą zgłaszać się osoby z całej Polski w wieku 15 – 18 lat, które znają język angielski na poziomie komunikatywnym i są zaangażowane społecznie, np. działają w samorządzie szkolnym, wolontariacie, organizacji społecznej lub same robią coś na rzecz innych.

Więcej informacji na temat Civic UP! Academy oraz rekrutacji do programu na stronie: http://knowamerica.pl/civic-up-academy

Komunikat dotyczący działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY DZIAŁALNOŚCI PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I NIEODPŁATNEGO PRADNICTWA OBYWATELSKIEGO

Starosta Płocki informuje , że od 10 maja 2021 roku zostanie wznowiona bezpośrednia obsługa prawników/doradców obywatelskich/ mediatorów w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu płockiego.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności  zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty.

 • Z ważnych powodów dopuszcza się ustalenie innej kolejności udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
 • Kobiecie, która jest w ciąży udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się poza kolejnością.

Umówienie terminu wizyty dokonuje się telefonicznie pod numerem telefonu 24 267 67 76 lub 734 464 323 w dni powszednie w godzinach 7.30 – 15.30 oraz za pośrednictwem strony internetowej www.np.ms.gov.pl

Informacja

Niniejsza wiadomość wraz z ewentualnymi załącznikami może zawierać korespondencję poufną i objętą tajemnicą. Jeżeli odbiorca tej wiadomości nie jest jej adresatem, niniejszym informujemy, że otrzymali ją Państwo omyłkowo oraz że przeglądanie, rozpowszechnianie lub kopiowanie jest zabronione. W przypadku omyłkowego otrzymania niniejszej wiadomości prosimy o niezwłoczne powiadomienie o tym nadawcy zwrotną pocztą elektroniczną oraz o usunięcie otrzymanej wiadomości oraz ewentualnych załączników.

 

Klauzula informacyjna

 

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie z siedzibą w Słupnie przy ul. Warszawska 26 A, 09-472 Słupno, tel. 24 261 91 78, email: sekretariat@gops.slupno.eu reprezentowany przez Dyrektora.
 2. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym w sprawach ochrony danych można kontaktować się przez e-mail: iodo@gops.slupno.eu.
 3. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej GOPS http://gops.slupno.eu w zakładce Ochrona danych osobowych oraz w siedzibie GOPS (sekretariat).

 

Życzenia z okazji świąt Wielkanocnych

Szanowni Państwo,

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych

życzymy,

aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości,  a spotkania w gronie najbliższych upływały w miłym, wiosennym nastroju.

życzy Dyrektor GOPS w Słupnie

wraz z pracownikami.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Już za miesiąc spis powszechny!

 

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

 

Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)

 

 

Czytaj więcej o: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Pliki do pobrania


Galeria


 • Powiększ zdjęcie SŁUPIEŃSKA KARTA DUŻEJ RODZINY 3+

  SŁUPIEŃSKA KARTA DUŻEJ RODZINY 3+