Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie

Strona główna


Najnowsze aktualności

Zbiórka żywności "WOLONTARIAT CODZIENNY"

Wolontariusze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupnie po raz kolejny organizują zbiórkę żywności p.n. „Wolontariat Codzienny”
Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 
Czytaj więcej o: Zbiórka żywności "WOLONTARIAT CODZIENNY"

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym.

W dniach 12 – 24 listopada 2021 r. będzie przeprowadzone badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym

.Celem badania kontrolnego jest ocena jakości danych zebranych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

  • Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym.
  • Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021.
  • Ankieterzy statystyczni kontaktować się będą z wylosowanymi do badania respondentami wyłącznie z numeru telefonu: 22 828 88 88.
  • Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99.

Czytaj więcej o: Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym.

Nabór wniosków w ramch rządowego programu: ,,Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym”,

Wójt Gminy Słupno informuje, że ogłoszono nabór wniosków w ramach rządowego programu: ,,Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym”, którego celem jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego.
W odpowiedzi na konkurs Gmina planuje złożyć wniosek, w ramach którego może zostać sfinansowany zakup i przekazany w użyczenie sprzęt komputerowy z oprogramowaniem
Beneficjentami Programu są osoby, które spełniają łącznie niżej wymienione trzy warunki:
- Dzieci/wnuki zamieszkujące miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,
- Dzieci/wnuki będące członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunowie prawni), w której to członek rodziny pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PPGR,
- Dzieci/wnuki, które nie otrzymały na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym (tj. w roku 2020 i 2021) sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
W związku z powyższym prosimy zainteresowane i uprawnione osoby. Więcej na stronie: https://slupno.eu/cyfrowa-gmina-wsparcie-dzieci-z-rodzin.../
Czytaj więcej o: Nabór wniosków w ramch rządowego programu: ,,Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym”,

Kolejne spotkanie z cyklu CIEKAWI LUDZIE CIEKAWI ŚWIATA

Kolejne spotkanie z cyklu "CIEKAWI LUDZIE - CIEKAWI ŚWIATA" z aktorką Hanną Chojnacką - Gościniak w ramach projektu "Centrum Rozwoju Seniora"
Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania.
Czytaj więcej o: Kolejne spotkanie z cyklu CIEKAWI LUDZIE CIEKAWI ŚWIATA

Warsztaty z rękodzieła cykliczne spotkania w ramach projektu 'Centrum rozwoju Seniora"

Warsztaty z rękodzieła - cykliczne spotkania w ramach projektu „Centrum Rozwoju Seniora”. Seniorki stworzyły piękne dzieła, które można podziwiać w galerii poniżej.

Zapraszamy do fotorelacji ze spotkań.

Czytaj więcej o: Warsztaty z rękodzieła cykliczne spotkania w ramach projektu 'Centrum rozwoju Seniora"

INFORMACJA dotycząca Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ dla mieszkańców Gminy Słupno w dniu 12.11.2021r. będzie czynny w godz. 9.00-13.00

Czytaj więcej o: INFORMACJA dotycząca Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Spotkanie z aktorką Hanną Chojnacką - Gościniak.

W dniu 19 październka godz. 12.00  odbędzie się spotkanie z aktorką Hanną Chojnacką - Gościniak w ramch projektu  "Centrum Rozwoju Seniora" z cyklu CIEKAWI LUDZIE CIEKAWI ŚWIATA.

 

Czytaj więcej o: Spotkanie z aktorką Hanną Chojnacką - Gościniak.

SPISZ SIĘ ! DO 30 WRZEŚNIA

BON NA LEKI DLA SENIORA W RAMACH PROJEKTU "CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W GMINIE SŁUPNO" rekrutacja od 04.10.2021 r.

REKRUTACJA DO PROJEKTU OD 04.10.2021r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie realizując projekt Centrum Usług Społecznych w Gminie Słupno współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014 -2020), informuje o wdrożeniu nowych usług społecznych na terenie Gminy Słupno

BON NA LEKI DLA SENIORA

Beneficjenci nowej usługi społecznej - bon na leki dla seniora:

- osoby zamieszkujące na terenie Gminy Słupno

- osoby powyżej 60 roku życia (kobiety)

- osoby powyżej 65 roku życia (mężczyźni)

 

W ramach projektu seniorzy, którzy zostaną zakwalifikowani do projektu otrzymają bon o wartości 300 zł do wykorzystania w sieci Aptek AVENA.

I edycji przewiduje bony dla 48 mieszkańców Gminy Słupno

 

Osoby spełniające kryteria zainteresowane otrzymaniem wsparcia zapraszamy do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w  Słupnie ul. Warszawska 26a, pokój nr 17,  lub kontakt telefoniczny pod numerem  (24)  261 95 43.

 

Czytaj więcej o: BON NA LEKI DLA SENIORA W RAMACH PROJEKTU "CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W GMINIE SŁUPNO" rekrutacja od 04.10.2021 r.

TURNUS REHABILITACYJNY W RAMACH PROJEKTU "CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W GMINIE SŁUPNO" rekrutacja od 04.10.2021 r.

REKRUTACJA DO PROJEKTU OD 04.10.2021 r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie realizując projekt „Centrum Usług Społecznych w Gminie Słupno” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014 -2020), informuje o wdrożeniu nowych usług społecznych na terenie Gminy Słupno.

 

TURNUS REHABILITACYJNY

Beneficjenci nowej usługi społecznej - turnus rehabilitacyjny:

- osoby zamieszkujące na terenie Gminy Słupno

- osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności (dzieci) lub osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (osoby dorosłe)

 

Osoby, które zostaną zakwalifikowane będą miały zapewniony pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych zapewniającego zakwaterowanie, wyżywienie, usługi rehabilitacyjne.

I edycja: 15 osób.

 

Osoby spełniające kryteria zainteresowane uczestnictwem zapraszamy do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w  Słupnie  ul. Warszawska 26a, pokój nr 17,  lub kontakt telefoniczny pod numerem (24)  261 95 43.

Czytaj więcej o: TURNUS REHABILITACYJNY W RAMACH PROJEKTU "CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W GMINIE SŁUPNO" rekrutacja od 04.10.2021 r.