Strona główna

 • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Program „Dobry Start” 300+

Przejdź do - Dokumenty%20do%20przygotowania.

Od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje rządowy program „Dobry Start”  300+, który jest wsparciem dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Wszystkie informacje nt. programu oraz materiały do pobrania i instrukcje jak złożyć wniosek - dla rodzica, dyrektora placówki opiekuńczej, opiekuna czy dorosłego ucznia znajdują się na stronie internetowej www.zus.pl pod adresem  Program Dobry Start - ZUS

Czytaj więcej o: Program „Dobry Start” 300+

Wycieczka do Kawallo w ramach projektu "Centrum Rozwoju Seniora"

Przejdź do - Przyjazd%20do%20Kawallo

 

Nie ma chyba nic bardziej relaksującego, niż zadbanie o samych siebie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Kawallo w ramach projektu "Centrum Rozwoju Seniora"

Warszataty z rękodzieła artystycznego.

Przejdź do - Filcowanie%20na%20mokro.

Na warsztatach w ramach projektu Seniorki  poznały technikę filcowania na mokro jedną z najstarszych metod tworzenia tkaniny, która polega na łączeniu włókien w zwartą masę. Dzięki technice stworzyły piękną biżuterię oraz filcową poduszkę. Nie zabrakło warsztatów ceramicznych poświęconych lepieniu naczyń z wałeczków.

To nie tylko warsztaty to czas spędzony w miłym towarzystwie.

Zapraszamy do naszej galerii.

 

Czytaj więcej o: Warszataty z rękodzieła artystycznego.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Już za miesiąc spis powszechny!

 

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

 

Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)

 

 

Czytaj więcej o: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Osobisty rachunek bankowy to coraz powszechniejsze udogodnienie.

Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie, zapłacić rachunki czy zrobić zakupy. Dodatkowo te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz – w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej nie musi być trudne.

Co daje Ci konto w banku

 • Możesz otrzymywać na nie świadczenia z ZUS. Nie musisz więc czekać co miesiąc na listonosza. Twoje konto w banku jest chronione hasłem, więc Twoje pieniądze są tam bezpieczne.
 • Wypłacisz swoje pieniądze (całość świadczenia lub część) w najbliższym bankomacie albo w banku. Możesz również robić przelewy przez internet. Jest bezpieczniej, gdy nie trzymasz gotówki w domu.
 • Nie potrzebujesz nosić ze sobą gotówki, bo w sklepie możesz zapłacić kartą. W ten sposób zmniejszasz ryzyko, że ktoś ukradnie Ci pieniądze.
 • Zapłacisz rachunki i zrobisz zakupy przez internet. Nie musisz więc wychodzić z domu, żeby załatwić codzienne sprawy.
 • Możesz łatwo sprawdzać w banku, ile pieniędzy już wydałeś i na co, ile Ci jeszcze zostało. Z pomocą banku możesz również oszczędzać i inwestować swoje pieniądze.

Z kontem w banku jesteś bezpieczny

 • Jeśli korzystasz z rachunku bankowego, chronisz swoje zdrowie w czasie pandemii. Wiele spraw możesz załatwić bez wychodzenia z domu – unikniesz osobistego kontaktu z innymi ludźmi, np. podczas odbierania świadczenia lub robienia zakupów. Możesz płacić kartą, więc zmniejszasz ryzyko zakażenia wirusami i bakteriami, które są na pieniądzach.
 • Jeśli trzymasz swoje pieniądze na koncie bankowym, a nie w domu, nie narażasz się na oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Jeżeli nie nosisz przy sobie gotówki, nie musisz obawiać się kieszonkowców w komunikacji miejskiej.

Jak założysz konto bankowe

Zapytaj w najbliższym banku o „podstawowy rachunek bankowy”. Tę usługę proponuje już wiele banków. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego banki proponują taki rodzaj konta, możesz obejrzeć film w internecie „Bankowość dla każdego: Odc. 2 - Bankowość dla Seniorów” (link do strony zewnętrznej).

 

 

Jak zmienisz sposób wypłaty świadczeń w ZUS   

Jeśli chcesz, abyśmy wpłacali Twoje świadczenie na Twoje konto bankowe, zgłoś nam to we wniosku o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce.

Możesz to zrobić na dwa sposoby.

W naszej placówce. Pomożemy Ci wypełnić wniosek EZP (wniosek o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce).  Możesz go wypełnić w domu i złożyć go w najbliższej naszej placówce lub wysłać pocztą.

Przez internet. Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

O czym musisz pamiętać, gdy korzystasz z konta bankowego przez internet

 • Hasło do konta bankowego przechowuj w bezpiecznym miejscu i nikomu go nie pokazuj.
 • Gdy robisz zakupy albo załatwiasz jakąś sprawę przez internet, bardzo uważaj, jakie swoje dane osobowe podajesz i komu.
 • Nigdy nie klikaj w nieznane linki i nie otwieraj wiadomości od nieznanych nadawców. Mogą one zawierać niebezpieczne oprogramowanie (np. wirusy).
 • Zainstaluj program antywirusowy na urządzeniu, z którego korzystasz (komputer, tablet), albo poproś o to kogoś bliskiego.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło informacji: www.zus.pl

Czytaj więcej o: Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Ważna informacja dotycząca Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie informuje, iż została podpisana kolejna już umowa o współpracy w zakresie nieodpłatnej dystrybucji gotowych artykułów spożywczych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebujących (FEAD) realizowanego w Podprogramie 2020.

Pomoc kierowana jest do tych mieszkańców Gminy Słupno, którzy z powodu trudnej sytuacji życiowej i niskich dochodów nie są w stanie zapewnić sobie odpowiedniego posiłku.

W związku z powyższym informuje, iż wydaje skierowania uprawniające do odbioru paczek żywnościowych dla mieszkańców Gminy Słupno.

O pomoc mogą ubiegać się:

osoby samotne, których dochód nie przekracza 1542,20 zł

osoby w rodzinach, których dochód na osobę nie przekracza 1161,60 zł

Podane kwoty są maksymalne, a ich przekroczenie automatycznie wyklucza osobę zainteresowaną z przyznania pomocy. Od tej zasady nie ma żadnych odstępstw.

Warunkiem skorzystania z pomocy jest otrzymanie skierowania z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Społecznej w Słupnie, które wydawane jest przez pracowników socjalnych.

Skierowania uprawniające do obioru paczek żywnościowych wydawane są               w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Słupnie, pok. nr 17 w godzinach:

poniedziałek 9:00 – 17:00

wtorek – piątek: 8:00 – 16:00

Czytaj więcej o: Ważna informacja dotycząca Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

INFORMACJA!!!

PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ dla mieszkańców Gminy Słupno

Miejsce: Lokal w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupnie, ul. Warszawska 26 A, 09-472 Słupno (parter)

Piątek w godz. 14.00-18.00 w okresie Pandemii COVID-19 porady prawne przez telefon.

Porady nieodpłatnej pomocy prawnej będą udzielane po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym  pod nr 24 267 67 76; 734 464.

Czytaj więcej o: INFORMACJA!!!

SŁUPIEŃSKA KARTA DUŻEJ RODZINY 3+

Program Słupieńska  Karta Dużej Rodziny 3+  jest adresowany do rodzin wielodzietnych z terenu Gminy Słupno.

Karta uprawnia do korzystania z ulg w opłatach za:

 1. czynsz
 2. wodę
 3. śmieci
 4. żłobek
 5. przedszkole
 6. zajęcia w GOK.

Szczegółowe informacje w sekretariacie GOPS w Słupnie lub pod numerem telefou 24 261 91 78 oraz na stronie: www.gops.slupno.eu

Czytaj więcej o: SŁUPIEŃSKA KARTA DUŻEJ RODZINY 3+

INFORMACJA!!!

Nowe terminy składania wniosków o świadczenie wychowawcze „500+” w 2021 r.                         

Czytaj więcej o: INFORMACJA!!!

Posdumowanie działań w ramach programu "zaDziałaj Lokalnie w Powiecie Płockim"

Przejdź do - Wręczenie%20nagordy%20w%20ramach%20kategorii%20wolontariat%20indywidualny.

W dniu 30 grudnia 2020 roku podczas gali podsumowującej działania programu „zaDziałaj Lokalnie w Powiecie Płockim” w ramach konkursu w kategorii wolontariat indywidualny, grupowy oraz w konkursie „Opowiedz…..”, otrzymaliśmy nagrody za działalność na rzecz naszego społeczeństwa lokalnego.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z kategorii „Opowiedz…”

link do filmiku: https://youtu.be/wJeZaz938ns

Dziękujemy Wolontariuszom za aktywne uczestnictwo w życiu naszej społeczności.

Dziękujemy za współpracę oraz wyróżnienie i nagrody.

Czytaj więcej o: Posdumowanie działań w ramach programu "zaDziałaj Lokalnie w Powiecie Płockim"